Co wydarzyło się w klubach

 

W Klubie „Między Nami” na osiedlu „Skarpa” od kilku lat działa Klub Rowerowy „Szprycha”. Skupia on grupę zapaleńców i fanatyków aktywnego wypoczynku. Dla tych ludzi spędzenie kilku godzin na rowerze w zmoczonym potem podkoszulku ma smak sensacyjnego filmu przed telewizorem z puszką piwa w dłoni. Dlaczego wybierają
tak forsowną formę rekreacji? Kto nie spróbuje pojechać z Nimi ten się nie dowie.

Mogą jedynie żałować ci, którzy nie wybrali się na Majówkę nad Wieprzem, wrześniową wycieczkę na trasie Lublin-Babin, czy wreszcie eskapadę w październiku do Jakubowie Murowanych, Lasów Kozłowieckich i Krasienina.

Wprawdzie nastał martwy sezon… ale w oczekiwaniu wiosny klubowicze zapragnęli poczuć smak wiatru i zaprosili na „Skarpę” znamienitego Gościa, drobną filigranową cyklistkę – pisarkę, Panią Agnieszkę Martinkę. Opowiadała barwnie o swej niedawnej wyprawie rowerowej wokół Jeziora Wiktorii w Afryce promując jednocześnie swą książkę pt. „Szybsza niż lew”. Nasi rowerzyści z najwyższym podziwem wsłuchiwali się w Jej sensacyjne relacje i w uznaniu Jej zasług dla popularyzacji tej formy turystyki nadali Pani Agnieszce tytuł Honorowego Członka Klubu Rowerowego „Szprycha”.

A członkiem rzeczywistym tego ekskluzywnego klubu możesz zostać i TY… Jeśli tylko masz rower i chęci.

KLUB OSIEDLOWY „RUTA”

* 26 października Klub „Ruta” zapoczątkował cykl wystaw fotografii Agnieszki Martinki połączony z promocją książki pt. „Szybsza niż lew”, które następnie przejęły kluby naszej Spółdzielni.

*Klub Osiedlowy „Ruta” uczestniczył aktywnie w organizowanej przez Radio Lublin akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

*26 listopada w Klubie os. „Ruta” odbyła się impreza andrzejkowa zorganizowana dla Stowarzyszenia Urosło. Część artystyczną przygotowali i przeprowadzili studenci odbywający praktykę w naszej placówce. Gościem honorowym był Prezesnaszej Spółdzielni Pan Ryszard Burski.

* 2 grudnia 2005 r. w Klubie „Ruta” SM „Czuby” odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Obrazek dla chorego przyjaciela”. Prace biorące udział w konkursie, przekazane zostaną dla oddziałów dziecięcych w szpitalach na terenie woj. lubelskiego, w celu wystroju sal.

* Już po raz kolejny Zespół Tańca Nowoczesnego z Klubu „Ruta”, został zaproszony
na imprezę mikołajkową (06.12.2005 r.) organizowaną dla chorych dzieci, przez Dziecięcy Szpital Kliniczny im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie.

Występ naszych dzieci pozwolił choć na chwilę zapomnieć chorym małym pacjentom o bólu i cierpieniu.

Popis taneczny tak się spodobał, że publiczność domagała się bisu.

Wraz z naszym zespołem zaproszony został jeszcze zespół dziecięcy TIP TOP.

* Dzieci i pracownicy Klubu „Ruta”, wraz z studentami Pedagogiki UMCS w Lublinie sp. Animator i Menadżer Kultury, przygotowali stroiki i ozdoby świąteczne na kiermasz z którego dochód przeznaczony będzie dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

* Ponadto 14 grudnia Zespół Taneczny z Klubu wystąpił w Chatce Żaka poprzedzając przedstawienie pt. „Tańcząca choinka” w wykonaniu aktorów scen warszawskich.

* Klub Osiedlowy „Ruta” zaprasza na naukę języka angielskiego dzieci do lat 6 z opiekunami. Zajęcia prowadzić będą rodziny (matki z dziećmi) z USA. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny: 526 30 01 lub zgłoszenie się do Klubu „Ruta” przy ul. Różana 8.

* Kierownik Klubu „Ruta” składa podziękowanie pani Marcie Koseckiej za zakup strojów dla dzieci tańczących w Klubie „Ruta”.

KLUB OSIEDLOWY „ŁĘGI”

Klub Osiedlowy „Łęgi” prowadzi szeroko zakrojoną działalność kulturalno-społeczną. Już od prawie 15 lat instruktorzy Klubu prowadzą różnego rodzaju zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Skupiony na potrzebach mieszkańców naszego osiedla, Klub pozostaje otwarty na świat. Organizujemy konkursy i wystawy prac plastycznych klubowiczów oraz innych osób artystycznie uzdolnionych, organizujemy niezapomniane wycieczki. Ten sezon rozpoczęliśmy wycieczką do średniowiecznego grodziska w Wólce Bieleckiej, gdzie obejrzeliśmy widowisko zaślubin, ciałopalenia oraz bitwę wojów. Największą atrakcją dla dzieci i rodziców okazało się jednak strzelanie z łuku i rzucanie dzidą do wyimaginowanego wroga: stogu siana.

Wycieczki, festyny, spotkania noworoczne i bale karnawałowe dla najmłodszych oraz wiełe innych imprez okolicznościowych to tylko niewielka część okolicznościowych propozycji Klubu. Podstawą naszej działalności są tzw. formy stałe – zajęcia, które odbywają się regularnie, co najmniej raz w tygodniu.

Szeroko rozumiane zajęcia muzyczne (tj. nauka gry na instrumentach, nauka śpiewu czy zajęcia rytmiczne dla przedszkolaków) to formy cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem. Instruktor muzyki to doświadczony pedagog z intuicją i ciepłem – tak niezbędnymi w kontaktach z dziećmi.

Zajęcia plastyczne, organizowane oddzielnie dla każdej z grup wiekowych, przeznaczone są dla wszystkich. Przychodzą tu klubowicze, którzy marzą o artystycznej sławie; tacy, którzy chcą tylko odpocząć po ciężkim dniu w pracy; również i ci, którym na plastyce w szkole „idzie” nie najlepiej i chcieliby się „podciągnąć”. Uczestnictwo w zajęciach z malarstwa batikowego czy tkaniny artystycznej to dla niektórych „pozytywny snobizm” lub sposób na towarzyską nobilitację. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niczym nieskrępowana wyobraźnia plastyczna uczestników zajęć oraz kompetencja instruktora to przepis na sukcesy, jakie odnosimy w tej dziedzinie. Świadczą o tym liczne dyplomy wiszące na ścianach pracowni plastycznej oraz wysoka liczba uczestników zajęć – ponad 60 osób.

W piątkowe popołudnia otwieramy świetlicę – zajęcia te są nieodpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Są one okazją do zorganizowania okolicznościowych imprez (wróżby andrzejkowe, Mikołajki) oraz wycieczek (2-go grudnia ponad 50 dzieciaków pojedzie do kina „Kosmos” na najnowszy film o Harrym Potterze). To właśnie podczas zajęć świetlicowych smażymy naleśniki i pieczemy (gony, tosty, jabłka) albo rozgrywamy pełne emocji turnieje sportowe.

Do zajęć ruchowych Klub oferuje o dużej powierzchni salę widowiskową, wyposażoną w system nagłośnienia i maty. Body-Sport to prowadzone przez wyszkolonych instruktorów zajęcia, których celem jest osiągnięcie konkretnych rezultatów, np. wzmocnienie ciała czy pozbycie się paru zbędnych kilogramów. Przykładem mogą być zajęcia aerobowe (ogólnorozwojowe) lub pilates (tzw. trening „dobrego samopoczucia”), koncentrujący się głównie na ćwiczeniach mięśni i oddechu w celu wyrzeźbienia sylwetki i skorygowania wad postawy. Wśród mieszkanek naszego osiedla cieszą się one wyjątkową popularnością: na życzenie uczestniczek powstają wciąż nowe grupy ćwiczących. Zajęcia przyciągają niewygórowaną ceną oraz niewymuszoną, miłą atmosferą stworzoną przez instruktorki.

Młodzież z gimnazjum i liceum jest bardzo wymagającym odbiorcą. Naszym atutem przyciągającym do Klubu młodych ludzi są zajęcia taneczno-choreograficzne. Hip-Hop to warsztaty tańca nowoczesnego, które pomagają nie tylko rozwinąć poczucie rytmu i wyobraźnię muzyczno-ruchową, ale również rozładować nadmiar energii. Każde zajęcia to skuteczny sposób na relaks, zgrabną sylwetkę oraz spotkanie w grupie rówieśników.

Warsztaty prowadzi znany w Lublinie choreograf i tancerz hip-hop.

Dla dzieci ze szkól podstawowych Klub organizuje zajęcia tańca dyskotekowego.

Każdego tygodnia w stałych formach zajęć uczestniczy prawie 200 osób. Nie brakuje nam nowych propozycji i pomysłów, których realizację rozpoczniemy jeszcze w tym roku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach klubowych oraz do ich współorganizowania.

Z inicjatywy Rady Osiedla „Łęgi” uruchomiliśmy od grudnia nową formę zajęć skierowanych do młodych ludzi. Są to zajęcia sportowe, które odbywają się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 8 przy ul. Biedronki, którą Dyrekcja Gimnazjum udostępniła nam nieodpłatnie.

Zapraszamy młodzież w wieku 17-25 lat, mieszkańców naszego osiedla w każdy czwartek w godz. 18.30-19.30.

Zajęcia są bezpłatne a młodzież przebywa pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego.

Data opublikowania: 19:27, 18 czerwca 2016

Kategorie: Archiwum