CIEKAWE SPOTKANIA
Z wizytą w Jastkowie
Zapoznano się z działalnością gminy w zakresie organizowania i funkcjonowania dziennych przedszkoli na godziny, działalnością kulturalno-oświatową i sportową.
Postanowiono nawiązać współpracę w zakresie wspólnego organizowania i udziału mieszkańców gminy i SM „Czuby” w festynach sportowo- ludowowych oraz działalności klubów rowerowych.
Planuje się wspólne zorganizowanie festynu ludowego na Osiedlu „Ruta” w okresie letnim.
Spotkania opłatkowe
W styczniu odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli Zarządu z przedstawicielami członków Spółdzielni z udziałem Księdza Proboszcza Parafii Świętej Rodziny.
Wspaniałe widowisko Jasełkowe przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 28. Podziwiać należy wysoką profesjonalność młodych wykonawców oraz ogromny wkład pracy grona pedagogicznego w przygotowanie Jase- łek. Następnie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd oraz skromny poczęstunek. Mamy nadzieję, że spotkanie takie i wspólne kolędowanie stanie się coroczną tradycją.
Spotkanie opłatkowe i kolędowanie zorganizował też Klub Kobiet działający przy Klubie Osiedlowym „Między Nami”. Oprócz kolędowania była też degustacja tradycyjnych dań świątecznych przylotowanych osobiście przez członkinie klubu.
Spotkanie z radnymi
W dniu 19.02.2003 r. odbyło się w siedzibie Zarządu SM „Czuby” spotkanie członków Rady Nadzorczej, przewodniczących Rad Osiedlowych i Zarządu z radnymi zamieszkałymi na terenie naszej Spółdzielni.
Przybyli radni informowali zebranych o pracy Rady Miejskiej. Szczegółowo omówiono sprawę podwyżki opłat za wodę i odprowadzenie ścieków oraz koszty związane z wywozem śmieci.
Z kolei przedstawiciele członków Spółdzielni zgłosili szereg wniosków dotyczących infrastruktury naszej Spółdzielni. Uzgodniono, że zaproszenia na następne spotkania z radnymi obejmować będą wszystkich radnych Dzielnicy „Czuby”.
Wyrażono pogląd, że spotkania takie winny się odbywać cyklicznie, żeby na bieżąco dyskutować o problemach nurtujących mieszkańców dzielnicy „Czuby”.
W spotkaniu ze strony radnych uczestniczyli: J. Gąbka, J. Gallant, Cz. Kozieł i R. Setnik.
Sąsiedzkie spotkanie
Wdniu 25.02.2003 r. w Domu Młodzieży SOS przy ul. Jutrzenki, odbyło się spotkanie przedstawicieli radia, TKKF, działaczy, społecznych w celu powoLania Terenowego Koła Wioski Dziecięcej SOS, w którym uczestniczył Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby”. Piękny kompleks ziele ni, terenów rekreacyjnych i trzech dużych budynków wykłada imponująco. Powołany Zarząd koła terenowego oraz Dyrekcja Domu Młodzieży SOS podjęła inicjatywę otwarcia się na integrację młodzieży ze środowiskiem Dzielnicy „Czuby”, a w szczególności na nawiązanie bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami SM „Czuby”.
Dyrekcja Domu Młodzieży SOS zaprasza mieszkańców Spółdzielni do udziału w zajęciach klubu rowerowego, klubu żeglarskiego, drużyny piłki koszykowej oraz innych form rekreacji i wypoczynku. Prezes Zarządu SM „Czuby” zaoferował współne organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych, festynów oraz innych działań integrujących młodzież i mieszkańców Spółdzielni z młodzieżą Wioski SOS.
Zapraszają nas
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” utrzymuje częste kontakty z Przedszkolem Nr 45 przy ul. Kaczeńcowej 14. Członkowie Zarządu i Administracja Osiedla „Łęgi” uczestniczą w zabawach noworocznych dzieci.
Przedszkole zapewnia opiekę w godz. 6 – 17 dla dzieci w wielu 2,5-6 lat. Przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole. Stwarza możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach rozwijających człowieka takich jak:
– rytmika, język angielski, lekcje tańca, gimnastyka korekcyjna.
Oferuje dzieciom do zabawy i nauki:
– bogato wyposażone sale, pracownię plastyczną, salę gimnastyczną, odród.
Przedszkole współpracuje z Klubem Osiedlowym „Łęgi”, psychologiem, pedagogiem i logopedą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Zabawa jest nauką, nauka zabawą.
Im więcej zabawy, tym więcej nauki.
Gleun Doman