Inwestycje
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czuby” w Lublinie realizując od przeszło dwudziestu lat program zapewnienia swoim członkom lokali mieszkalnych, sukcesywnie każdego roku oddaje do użytku po kilkadziesiąt mieszkań. Na tle innych inwestorów mieszkania nasze wypadają korzystnie zarówno pod względem ceny, jak i jakości wykonania. Stąd, mimo istniejącego zubożenia społeczeństwa, Spółdzielnia nadal nie ma problemów ze zbyciem mieszkań. Nadmienić należy, iż w bieżącym roku zakończono dziewięcioletni cykl budowy mieszkań dla Konsorcjum Mieszkaniowego, przekazując jego członkom 280 mieszkań, w tym w roku 2002 – 50 mieszkań o pow. użytkowej 2.695,7 m2.
Obecnie Spółdzielnia realizuje dwa zadania inwestycyjne w osiedlach „Poręba II” i „Widok II”. W ramach tych zadań w roku bieżącym przekazano do użytku 90 mieszkań o łącznej pow. użytkowej 4.569,1 m2, 16 boksów garażowych i 17 lokali użytkowych o pow. 915,7 m2.
Obecnie Spółdzielnia realizuje dwa zadania inwestycyjne:
– Zadanie 2 cz. 2 na Osiedlu Poręba II, gdzie do wykonania pozostało nam 101 mieszkań, 8 lokali usługowych i 21 boksów garażowych w podpiwniczeniach budynków. W roku przyszłym planujemy przekazać do użytku 29 mieszkań o powierzchni użytkowej 1.504 m2 oraz 8 lokali (320 m2) i 7 garaży.
– Zadanie 7 c, d, e na Osiedlu Widok II, gdzie pozostało do wykonania 248 mieszkań o powierzchni użytkowej 13.086 m2, z czego na początku przyszłego roku przekażemy do użytku 24 mieszkania o pow. 1.324 m2 i pod koniec przyszłego roku 36 mieszkań o pow. uż. 1.825 m2.
Zatem na dalsze lata Spółdzielnia posiada dokumentację i tereny pod budowę 284 mieszkań o powierzchni użytkowej wynoszącej 14.748 m2. Inwestycje mieszkaniowe Spółdzielni realizowane są terminowo i jakościowo dobrze, a budynki mają bardzo dobre parametry techniczne i ciekawą architekturę. Osiedla są zagospodarowane, z pełną infrastrukturą osiedlową. Wszystko to powoduje, że Spółdzielnia nie ma większych problemów ze znalezieniem chętnych na mieszkania.
Dalsze plany Spółdzielni idą w kierunku uzyskania nowych terenów na obrzeżach Lublina, z możliwością budowy budynków bardziej kameralnych, niższych – bliższych zabudowie szeregowej niż blokowiskom. Taki trend rozwoju budownictwa mieszkaniowego przewidujemy na koniec pierwszej dekady dwudziestego pierwszego wieku w kraju.