Sytuacja ekonomiczna na koniec 2002 r.
Ekonomia
Spółdzielnia zgodnie z zawartymi umowami terminowo wywiązywała się ze swoich zobowiązań finansowych tak wobec Banku PKO BP, spłacając zadłużenia, jak również wobec dostawców mediów, usług, czy za realizację obiektów mieszkaniowych i handlowo-usługowych. Potwierdziła swoją stabilną sytuację ekonomiczną na rynku lubelskich inwestorów. Potwierdzają to również banki, firmy współpracujące jak i różne organa kontroli. Dużą wiarygodność i zaufanie potwierdzają nabywcy mieszkań w naszej Spółdzielni.
Niestety pogarszająca się sytuacja ekonomiczna naszych członków, wzrost cen powoduje, że mimo działań restrykcyjnych ze strony Spółdzielni, zadłużenie członków z tytułu zobowiązań finansowych rośnie. Tylko dzięki temu, że Zarząd prowadzi bardzo racjonalną gospodarkę finansami, oraz faktu, że nasza Spółdzielnia dzięki swej wielkości dysponuje dużymi środkami finansowymi utrzymuje płynność finansową, optymalnie gospodarując posiadanymi środkami finansowymi. Kolejny czwarty rok koszty ogólne Spółdzielni w tym koszty Zarządu pozostają na tym samym poziomie. Zablokowany jest wzrost funduszu płac, co pogarsza i tak trudną sytuację bytową wielu pracowników Spółdzielni.
W ciągu ubiegłych lat dokonano wiele. Jest jeszcze wiele spraw do wyprowadzenia i rozwiązania. Pilną sprawą, bardzo pracochłonną jest dokonanie przeszacowania majątku Spółdzielni, rozwiązanie problemu tzw. „Niskiej Dziewanny” itp.
Bardziej szczegółowe informacje o finansach przedstawione zostaną po rozliczeniu 2002 r. w kolejnym Informatorze.