Projekt


UCHWAŁA Nr …… /2017
Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby”
w Lublinie z dnia ……….. 2017 r.

w sprawie: uchwalenia zmian Statutu Spółdzielni.

Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, na podstawie art. 38 § 1 pkt 10 ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo spółdzielcze (tekst jednolity – Dz.U. z 2016 r., poz. 21) oraz § 79 pkt 11 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, uchwala co następuje:

§ 1

Uchwala się zmiany Statutu, stanowiące załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 2

Uchwala się tekst jednolity obejmujący zmiany wykazane w załączniku nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący
części Walnego Zgromadzenia


Załącznik Nr 1
do Uchwały Nr … /2017 Walnego Zgromadzenia SM „Czuby”
w Lublinie z dnia ……… 2017 r.

W statucie Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie wprowadza się następujące zmiany:

  1. § 7 ust.1 otrzymuje brzmienie:
    „Warunkiem przyjęcia w poczet członków jest złożenie deklaracji. Deklaracja powinna być złożona pod rygorem nieważności w formie pisemnej.
    Podpisana przez przystępującego do Spółdzielni deklaracja powinna zawierać jego imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania, adres korespondencyjny na terenie Rzeczpospolitej Polskiej,PESEL, nr telefonu lub e-mail, a jeżeli przystępujący jest osobą prawną – jej nazwę i siedzibę, KRS, NIP, adres lokalu, z tytułu którego ubiega się o przyjęcie w poczet członków, ilość zadeklarowanych udziałów, oraz dane dotyczące wkładów.
    Członek może w deklaracji lub w odrębnym pisemnym oświadczeniu złożonym Spółdzielni i wskazać osobę, której Spółdzielnia obowiązana będzie po jego śmierci wypłacić udziały.
    Za osobę nie mającą zdolności do czynności prawnych lub o ograniczonej zdolności do takich czynności – deklaracje podpisuje jej ustawowy przedstawiciel”.
  2. § 65 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
    „Okres wypowiedzenia członkostwa wynosi 7 dni i rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego pod dniu zgłoszenia wystąpienia. Na uzasadniony wniosek członka okres ten może ulec skróceniu.
  3. § 67 pkt 4 otrzymuje brzmienie:
    „członek utracił wkład lub prawo do lokalu w wyniku postępowania sądowego lub egzekucyjnego”,
  4. § 67 pkt 5 otrzymuje brzmienie:
    „członkowi, ani też małżonkowi członka nie przysługuje w Spółdzielni żadne prawo do lokalu, ani też nie ubiega się o ustanowienie takiego prawa”.
  5. w § 78 d dodaje się ust. 11 w brzmieniu:
    „Członkowie Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej nie mogą kandydować w wyborach do organów spółdzielni”.
  6. w § 87 ust.1 dodaje się pkt 38 w brzmieniu:
    „podejmowanie uchwał w sprawie zatwierdzenia kosztów rozliczenia Inwestycji”.
  7. § 103a ust. 6 otrzymuje brzmienie:
    „W wypadku, o którym mowa w ust. 4 i 5, na żądanie większości członków posiadających tytuł prawny do lokalu mieszkalnego, użytkowego lub garażu w nieruchomości zwołuje się zebranie, na którym członkowie dokonują wyboru – do końca kadencji Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla – innego Przedstawiciela”.
  8. w § 103a1 dodaje się ust. 21 w brzmieniu:
    „Wybory przedstawicieli do Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla w danej nieruchomości są ważne, jeżeli wzięło w nich udział co najmniej 3 uprawnionych do głosowania.
  9. § 103a1 ust. 4 otrzymuje brzmienie:
    „W przypadku nie dokonania wyboru przedstawiciela nieruchomości w wyznaczonym terminie, na żądanie większości członków posiadających tytuł prawny do lokalu mieszkalnego, użytkowego lub garażu w nieruchomości zwołuje się kolejne zebranie, na którym członkowie dokonują wyboru – do końca kadencji Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla – innego przedstawiciela”.
  10. § 103a4 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
    „Spośród zgłoszonych kandydatów mogą być brane pod uwagę jedynie te osoby, które wyraziły zgodę na kandydowanie oraz udostępnienie członkom danej nieruchomości kontaktu w formie np.
    telefonicznej lub mailowej”
  11. dodaje się § 103e w brzmieniu:
    „1. Rada Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla wybiera ze swego grona przewodniczącego, zastępcę i sekretarza oraz przewodniczących stałych komisji Rady.
    2. Rada wybiera ze swego grona komisje: rewizyjną, gospodarki zasobami mieszkaniowymi, kulturalno-oświatową lub inne według potrzeb dla wykonania zadań określonych w § 103 b Statutu.
    3. Komisje składają się z minimum 3 członków. Członkowie komisji na swym pierwszym posiedzeniu wybierają zastępcę przewodniczącego.
    4. Komisje nie mogą podejmować uchwał.
    Rozpatrują i opiniują przekazane przez prezydium rady sprawy będące przedmiotem obrad posiedzeń rady.
    5. Wnioski, opinie i postulaty przewodniczący komisji przedstawiają na plenarnym posiedzeniu Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla, która po rozpatrzeniu podejmuje odpowiednie uchwały.
  12. § 113 otrzymuje brzmienie:
    „Zmiany niniejszego Statutu uchwalone zostały przez Walne Zgromadzenie w dniu …………. r.”

Przewodniczący
części Walnego Zgromadzenia

Data opublikowania: 11:05, 6 kwietnia 2017

Kategorie: 2017