ikona phone
Sekretariat
telefony, e-mail
81 464-17-00
509 062 250
info@smczuby.pl
ikona clock
Godziny przyjęć
Poniedziałek
7.30 - 16.30
Wt, Śr, Czw.
7.30 - 14.30
ikona home
Siedziba
ul. Watykańska 6
20-538 Lublin

Zobacz nasz facebook

STREFA MIESZKAŃCA

Spółdzielnia Mieszkaniowa SM CzubyOsiedla pełne zieleni SM CzubyNowoczesne budownictwo SM CzubyEkologiczne place zabaw dla dzieci w SM Czuby

Protokół Nr 22/2010 z dnia 01.06.2010 r.

Protokół Nr 22/2010
z posiedzenia Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie odbytego
w dniu 01.06.2010 r.

Obecni:
Prezes Zarządu – Ryszard Burski
Zastępca Prezesa ds. eksploatacyjnych – Anna Urbanek
Zastępca Prezesa – Główny Księgowy – Adam Ziółek

Ponadto w posiedzeniu uczestniczyli:
1. Kierownik działu finansowego – zastępca głównego księgowego – Anna Kożuszek
2. Kierownik działu rozliczeń wkładów, kredytów i inwestycji – Elżbieta Ożóg
3. Kierownik działu opłat i windykacji należności – Marta Rusinowicz
4. Kierownik działu członkowsko- mieszkaniowego – Krystyna Głuska
5. Kierownik działu ds. adm. i pracowniczych – Jolanta Dżygadło
6. Kierownik działu techniczno eksploatacyjnego – Bożena Zielińska
protokołowała starszy specjalista ds. samorządowych – Anna Korzonek

Porządek posiedzenia:
1. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
2. Sprawy finansowo-księgowe.
3. Sprawy techniczno eksploatacyjne.
4. Sprawy członkowsko – mieszkaniowe.
5. Sprawy pracownicze
6. Sprawy wniesione.

Ad 1. Protokół z poprzedniego posiedzenia przyjęto bez uwag – jednomyślnie.

Ad 2. Zarząd Spółdzielni rozpatrzył wnioski kierowników pionu finansowo-księgowego dot.:

przedłużenia terminu spłaty zadłużenia;

Zarząd Spółdzielni oceniając wysokość zadłużenia członków umieszczonych w wykazie, sytuację materialną rodziny, oraz biorąc pod uwagę poniższe aspekty: czy prośba w powyższej sprawie skierowana do Zarządu jest po raz pierwszy, czy też kolejny, czy prowadzone było wobec członka postępowanie sądowe, wydane nakazy zapłaty, postanowił wyrazić zgodę na spłatę zaległości w ratach:
– 1 członkowi w terminie do 30.09.2010 r.
– 1 członkowi w terminie do 31.12.2010 r.
– 1 członkowi w terminie do 31.12.2010 r. za lokal użytkowy w osiedlu Ruta
– 1 członkowi w terminie do 31.05.2011 r.

odstąpienia od naliczania odsetek od nieterminowych opłat czynszowych, zgodnie z załączonym wykazem:

Zarząd Spółdzielni po przeanalizowaniu sytuacji materialnej, zdrowotnej oraz innych wskazanych w podaniu zdarzeń w rodzinie członka, postanowił odstąpić od naliczania odsetek:
– 4 członkom w wysokości 100%
– 2 członkom w wysokości 50%
– 1 członkowi w wysokości 40%

odstąpienia od naliczenia odsetek za nieterminowe wpłaty normatywu

Zarząd Spółdzielni wyraził zgodę na odstąpienie od wymagalności zapłaty odsetek naliczonych od nieterminowej wpłaty normatywu 1 członkowi w wysokości 100%

określenie warunków spłaty zobowiązań finansowych

Zarząd Spółdzielni ustalił warunki spłaty zobowiązań finansowych wobec Spółdzielni – zasądzonych wyrokiem sadowym członkowi zam. w osiedlu Ruta:
– spłata kosztów postępowania sądowego wysokości 6906,50 do 30.06.2010 r.
– spłata rat normatywu wraz z odsetkami w wysokości 14.106,77 w 36 ratach począwszy od lipca 2010 r.
– odstąpienie w 100% od naliczonych odsetek ustawowych za okres zwłoki z tytułu nieterminowej spłaty bieżących rat normatywu – po spłacie pozycji 1 i 2
– odstąpienie od naliczenia odsetek ustawowych za zwłokę naliczonych po wyroku sądowym – po wywiązaniu się z warunków zawartej ugody
– niedotrzymanie warunków ugody spowoduje jej rozwiązanie a spółdzielnia przystąpi do realizacji wyroku sądowego – w tym miejscu w protokole umieszczono dane osobowe członka.

Ad 3. Z zakresu spraw techniczno – eksploatacyjnych Zarząd Spółdzielni rozpatrzył wnioski dotyczące:

ogrodzenie piaskownic na placach zabaw

Zarząd Spółdzielni wyraził zgodę na ogrodzenie dwóch piaskownic w Osiedlu Widok, zlecenie wykonania tych prac firmie „AVIS” Ekologiczne Place Zabaw wykonującej w poprzednich latach tego typu prace tym w osiedlu.

przyjęcie do ewidencji kiosku w osiedlu Błonie

Zarząd Spółdzielni wyraził zgodę na przyjęcie do ewidencji kiosku typu „Ruch” zlokalizowanego na działce nr 14/16 w osiedlu Błonie przy ulicy Dragonów.

zlecenie zamówienia z wolnej ręki

Zarząd Spółdzielni wyraził zgodę na zlecenie w trybie zamówienia z wolnej ręki firmie Z.R.B. „TOPOL” prac związanych z remontem daszka nad wejściem do III klatki schodowej od strony wąwozu w budynku przy ulicy Różanej 12.

wynajmu lokalu użytkowego

Zarząd Spółdzielni wyraził zgodę na najem lokalu użytkowego przy ulicy Dragonów oraz na dzierżawę terenu pod kioskiem na sezonową sprzedaż warzyw ze stawką najmu analogiczną jak w innych lokalach w osiedlu Błonie.

zakup zestawów do sprzątania psich odchodów

Zarząd Spółdzielni wyraził zgodę na zakup przez osiedle Widok 8 szt. zestawów higienicznych do sprzątania po psach – pakietów startowych

procedur odbiorowych robót zewnętrznych przy ul. Dziewanny 14

Zarząd Spółdzielni zatwierdził następujące procedury odbiorowe robót zewnętrznych w budynku przy ulicy Dziewanny 14:
– powołanie komisji odbiorczej – zarządzenie zastępcy prezesa Zarządu
– rozpoczęcie działania komisji i podpisanie protokołu – 17.06.2010 r.

zlecenie przebudowy WLZ

Zarząd Spółdzielni wyraził zgodę i podpisał zlecenie dla LPEC na wykonanie niezbędnych robót elektroenergetycznych w hydroforni grupowej przy ulicy Sasankowej 6 w celu zapewnienia ciągłości pracy tej hydroforni.

Ad 4. Zarząd Spółdzielni podjął poniżej przedstawione decyzje i uchwały w sprawach członkowsko – mieszkaniowych:

– przyjął w poczet członków 1 osobę – w tym miejscu w protokole umieszczono dane osobowe nowego członka.

Ad 5. Zarząd Spółdzielni w sprawach pracowniczych podjął poniżej przedstawione decyzje i uchwały:

– z dniem 1.06.2010 r. powierzył pracownikowi stanowisko inspektora ds. finansowych w dziale księgowości finansowej – w tym miejscu w protokole
umieszczono dane osobowe pracownika.

– w okresie 1.06.2010 r. do 30.06.2010 r. powierza pracownikowi stanowisko kasjera – w tym miejscu w protokole umieszczono dane osobowe pracownika.

Ad 6.
Zarząd Spółdzielni analizował informacje zawarte w poniżej przedstawionych materiałach:
1.

Opinia prawna

W trakcie obrad Zebrania Przedstawicieli Członków w dniu 26 maja 2007 r., przedstawiciele uznali za celowe wybranie Komisji Statutowej, której zadaniem było przygotowanie zmian Statutu Spółdzielni, w związku z dotychczasowymi i sygnalizowanymi zmianami regulacji prawnych dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej.

Zmiany dotyczące działalności spółdzielni mieszkaniowych uchwalone zostały 14 czerwca 2007 r., a ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych w znowelizowanym kształcie obowiązywać zaczęła od 31 lipca 2007 r. Kolejna nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych uchwalona została w dniu 18 grudnia 2009 r. z mocą obowiązującą od 30 grudnia 2009 r. Uznać więc należy za jak najbardziej słuszną i trafną decyzję Zebrania Przedstawicieli co do wyboru Komisji Statutowej, która ma za zadanie dostosowanie postanowień Statutu do nowych regulacji prawnych i opiniowanie wniosków organów Spółdzielni i członków dotyczących zmian Statutu.

Skoro zadaniem Komisji jest przygotowanie zmian do Statutu, oczywistym jest, że musi ona weryfikować zgłoszone propozycje i wnioski po uprzedniej analizie prawnej z uwzględnieniem w szczególności struktury organizacyjnej i realiów ekonomiczno-finansowych Spółdzielni.
Przypomnieć należy, że o konieczności funkcjonowania Komisji Statutowej zdecydowali również przedstawiciele na Zebraniu Przedstawicieli w dniu 24 listopada 2007 r. (str. 5 protokołu Zebrania), powierzając tej Komisji opracowanie zmian Statutu. Komisja wybrana została w składzie:
Paweł Ochmański, Wiesław Kołodziej, Grażyna Kasprzak, Agnieszka Woś-Jałocha, Waldemar Żak, Grzegorz Karczmarczyk; a na dzień dzisiejszy członkami Komisji są: Paweł Ochmański, Wiesław Kołodziej, Grażyna Kasprzak, Agnieszka Woś-Jałocha, Waldemar Żak.

W tych okolicznościach uznać należy, że zmiany Statutu Spółdzielni powinny być opracowane i przekazane pod obrady Zebrania Przedstawicieli przez działającą nadal Komisję Statutową, która została wybrana wolą najwyższego organu Spółdzielni i która przez cały okres od wyboru do dnia dzisiejszego wykonuje zadanie powierzone przez ten organ. Teoretycznie Komisja Statutowa powinna zakończyć swoją pracę w momencie złożenia sprawozdania ze swojej pracy dotyczącej projektu Statutu, dlatego też ponownie podkreślam, że funkcjonuje ona nadal i może przyjmować i opiniować zgłoszone wnioski.

Od woli przedstawicieli uczestniczących w tym zebraniu będzie zależało, czy po złożeniu sprawozdania ze swej pracy i przekazaniu zmian pod obrady Zebrania Przedstawicieli będzie istniała konieczność wyboru nowej Komisji Statutowej oraz w jakim składzie ewentualnie wykonywałaby powierzone jej czynności.

2.
Informacja dot. zmiany kolejności realizacji punktów porządku obrad na Zebraniu Przedstawicieli w dniu 11 i 12.06.2010 r. – w tym miejscu w protokole umieszczono informację.

3.

INFORMACJA
Komisji Statutowej
dot. zmian zgłoszonych do Statutu do 24 maja 2010 r.

I.

Lublin, dnia 20.05..2010 r.

Informacja Zarządu Spółdzielni
dla przedstawicieli na Zebranie Przedstawicieli w dniu 11 – 12.06.2020 r.

W dniu 20.05.2010 r. do Spółdzielni zostały zgłoszone następujące zmiany Statutu:

  1. § 72 ust.1 otrzymuje brzmienie:
    „§ 72 ust.1 Organami Spółdzielni są :
    1) Walne Zgromadzenie
    2) Rada Nadzorcza
    3) Zarząd
    4) Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedli
    5) Rady Osiedli
  2. W § 87 ust.1 dodaje się pkt 27 w brzmieniu:
    27) uchylanie uchwał Rad Przedstawicieli Nieruchomości Osiedli, o ile są niezgodne z przepisami prawa, Statutu, uchwałami Walnego Zgromadzenia i Rady Nadzorczej, a także w przypadku zagrożenia interesu materialnego Spółdzielni.
    Uchylenie uchwał może nastąpić w ciągu 30 dni od daty powzięcia wiadomości o uchwale, nie później niż w ciągu trzech miesięcy od daty jej uchwalenia.
  3. § 88a otrzymuje brzmienie:
    ” § 88a Członkowie Rady otrzymują za udział w posiedzeniach Rady Nadzorczej wynagrodzenie w formie miesięcznego ryczałtu w wysokości:
    – przewodniczący Rady Nadzorczej – 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę,
    członkowie prezydium Rady – 45% minimalnego wynagrodzenia za pracę,
    – członek Rady Nadzorczej – 40% minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. Nr 200, póz. 1679 z późn. zm.), obowiązującego w miesiącu, za który wynagrodzenie wypłacono. „
  4. § 92 ust. 2 i 3 otrzymują brzmienie:
    „2. Członków Zarządu, w tym prezesa i jego zastępców, wybiera i odwołuje Rada Nadzorcza w głosowaniu tajnym. Odwołanie wymaga pisemnego uzasadnienia. Uchwała w przedmiocie odwołania zapada większością 2/3 oddanych głosów.
    3. Walne Zgromadzenie może odwołać tych członków Zarządu, którym nie udzieliło absolutorium. Uchwała w przedmiocie odwołania zapada większością 2/3 oddanych głosów.
  5. § 103 b otrzymuje brzmienie:
    Do zakresu działania Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla należy:
    1) uchwalenie planów gospodarczych i programów działalności społeczno- wychowawczej osiedla,
    2) uchwalanie struktury organizacyjnej oraz stanu zatrudnienia administracji osiedla i domu kultury
    3) uchwalenie szczegółowych zasad rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi, remontów i kosztów utrzymania osiedla oraz ustalanie wysokości opłat czynszowych i eksploatacyjnych za lokale mieszkalne i lokale użytkowe o przeznaczeniu gospodarczym oraz dzierżawy terenu,
    4) opiniowanie w sprawie zatrudnienia, zwalniania kierownika osiedla i jego zastępcy oraz kierownika domu kultury a także sprawowanie nadzoru i kontroli nad działalnością Administracji Osiedla,
    5) rozpatrywanie odwołań mieszkańców od decyzji kierownika administracji osiedla i domu kultury
    6) rozpatrywanie skarg na działalność kierownika administracji osiedla,
    7) wytyczanie kierunków i koordynowanie działalności społeczno- wychowawczej na terenie osiedla, sprawowanie nadzoru nad działalnością placówek społeczno-wychowawczych w osiedlu,
    8) podejmowanie decyzji w sprawie tworzenia na terenie osiedla placówek gospodarczych i socjalnych,
    9) organizowanie we własnym zakresie pomocy i opieki społecznej,
    10) współpraca z samorządem terytorialnym, jeżeli samorząd taki działa na terenie osiedla,
    11) występowanie do Zarządu o wydanie pełnomocnictw kierownikowi administracji na podstawie § 95 Statutu,
    12) współpraca z innymi radami przedstawicieli nieruchomości osiedla,
    13) rozpatrywanie innych spraw związanych z działalnością osiedla,
    14) dysponowanie środkami funduszu remontowo-budowlanego i społeczno-wychowawczego w ramach planów gospodarczych nieruchomości i osiedla,
    15) Rada Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla może żądać od Administracji i domu kultury udostępnienia jej wszystkich dokumentów dotyczących jej Osiedla oraz wykonania ich kserokopii, które stanowić będą załączniki do protokołu Rady, jej prezydium lub komisji, jak również żądać szczegółowych pisemnych wyjaśnień w sprawach budzących wątpliwości,
    16) Rada Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla ma prawo opiniować opracowywane przez Radę Nadzorczą regulaminy.
  6. Dodaje się § 103 d w brzmieniu:
    㤠103 d

    Za udział w posiedzeniu Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla przyznawane będzie wynagrodzenie w formie miesięcznego ryczałtu w wysokości:
    1) przewodniczący Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla – 40% minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w ustawie z dnia w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679 z późn. zm.),
    2) członkom prezydium Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla – 35% minimalnego wynagrodzenia za pracę.
    3) członek Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla – 30% minimalnego wynagrodzenia za pracę.”

Komisja statutowa proponuje uwzględnić zgłoszone zmiany.

II.

Zarząd
Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
z prośbą o przekazanie pod obrady
Zebrania Przedstawicieli w czerwcu 2010 roku.

Zgodnie z § 78 ust. 5 Statutu, my niżej podpisani członkowie Spółdzielni, zgłaszam wnioski dotyczące zmian w przedłożonym projekcie statutu, wraz z uzasadnieniem tych zmian:

Wniosek nr 1. (wariant I)
Pozostawić dotychczasowy zapis (proponowany do wykreślenia) § 8 po wykreśleniu: w ust. 2 pkt 1) części zdania -” prawo przysłuchiwania się obradom Zebrania Przedstawicieli i ”
Wpisując: – ” Walnego Zgromadzenia i przysłuchiwanie się obradom ” Pozostawić § 9 ( proponowany do wykreślenia)
Uzasadnienie: zapisy dotychczasowe Statutu w pełni są zgodne z postanowieniami Art. 18 Prawa spółdzielczego ( po zamianie Zebrania Przedstawicieli na Walne Zgromadzenie)

Wniosek nr 1. (wariant II)
W przypadku nie przyjęcia wariantu I – proponuje się: w § 8a ust. 1 – wykreślić: ” Członkowi Spółdzielni przysługuje: ”
wpisać: „Członek Spółdzielni ma prawo: ”
Uzasadnienie – zaproponowany zapis, ogranicza prawa członka oraz jest sprzeczny z Prawem spółdzielczym, w którym jest zapis A Art. 18 § 2. Członek spółdzielni ma prawo:
(wyraz ” przysługuje ” – byłby łaską a nie prawem )

Wniosek nr 2.
W § 13 ust. 3 pkt 2) – wykreślić: ” ostateczne – w terminie 6 miesięcy po zakończeniu inwestycji – na podstawie kosztów rzeczywistych poniesionych przez Spółdzielnie.”
wpisać: ” ostateczne – w terminie 6 miesięcy od oddania budynku do użytku.
Uzasadnienie: projektowany zapis powtarza się w § 13 ust. 2 Statutu oraz jest sprzeczny z Art. 10 ust 3 i Art. 18 ust. 4 – Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. (zakończenie – może trwać kilka lat- np. elewacja)

Wniosek nr 3.
Wykreślić § 38a – zawiera niejednoznaczne określenia i ograniczenie praw członka.
Uzasadnienie:
a) jest powtórzeniem zapisu z § 37 przedłożonego Statutu,
b) w ust. 2. zapis nie ma odzwierciedlenia w kompetencji Rady Nadzorczej oraz Zarządu, (wnioskuj e Zarząd do Rady
c) gdyż zapis ust. 2 dotyczy właścicieli lokali nie będących członkami spółdzielni patrz Art. 24l Ustawy o spółdzielniach

(zapisy statutu dotyczą członków spółdzielni i nie mogą ograniczać ich praw), użyto wyrazu „osoby” świadczy, że dotyczy nie członków spółdzielni – zapis nie statutowy jest w sprzeczności z Prawem spółdzielczym, w którym zapis w Art.5. § 1.Statut spółdzielni powinien określać: 4) prawa i obowiązki członków.)

Wniosek nr 4.
Wykreślić § 48a – jest w sprzeczności z Art. 27 ust 2 i 5. Ustawy o spółdzielniach. Uzasadnienie jak do Wniosku nr 3.

Wniosek nr 5.
W §72 wpisać: ust. 1.
Organami Spółdzielni są:
1) Walne Zgromadzenie
2) Rada Nadzorcza
3) Zarząd
4) Zebranie Grup Członkowskich
5) Rady Osiedla.
ust. 2. Wybory do Organów Spółdzielni, o których mowa w ust. l pkt 2, 3 i 5 dokonywane są w głosowaniu tajnym spośród nieograniczonej liczby kandydatów. Odwołanie członka organu następuję także w głosowaniu tajnym, ust. 3, 4, 5, 6 – po wykreśleniu ” Zebrania Przedstawicieli ” i 7 pozostawić w dotychczasowym zapisie.

Uzasadnienie:
Tak ujęte zapisy odpowiadają wymogom Prawa spółdzielczego, Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz potrzeb wynikających z roli samorządu spółdzielczego – nie przyjęcie obecnie obowiązującej organizacji samorządu spowoduje ograniczenie roli członków i jego wpływu na gospodarkę spółdzielni.

Wniosek nr 6.
W § 79 – wykreślić pkt „14) wybór i odwołanie członków Rady Nadzorczej Uzasadnienie:
a) wybór dokonują Zebrania Grup Członkowskich
b) upraszcza to sposób podejmowania uchwały w tym zakresie – wybór przez Walne Zgromadzenie mało czytelny i w sprzeczności z § 77 projektu Statutu.
c) nie aktualny staje się zapis § 78g ust. 1.

Wniosek nr 7.
§ 83 – pozostawić o treści dotychczasowej dokonując zmiany w ust. l skreślając ” na okres 4 lat ” wpisując „na okres 3 lat” Wersje propozycji § 83 – wykreślić.
Uzasadnienie: przepis Art. 82 Ustawy o spółdzielniach

Wniosek nr 8.
§ 84 – pozostawić w dotychczasowym zapisie
Do wykreślenia jako nieaktualne proponowane: §§ 84, 84a, 84b, 84c, 84d, 85 Uzasadnienie: zapis obecny § 84 zgodny z postanowieniami Prawa spółdzielczego Patrz: Art. 59 § 2 pkt 2)

Wniosek nr 9.
§ 86 – pozostawić o treści dotychczasowej.
Do wykreślenia zaproponowany zapis § 86 Uzasadnienie: dotychczasowy zapis jest zgodny z Prawem spółdzielczym.

Wniosek nr 10.
W § 87 – wykreślić w ust. l pkt ” 25) uchwalanie regulaminu Rady Przedstawicieli Nieruchomości i zasad ich wynagradzania ”
Wpisać: w ust. 1 pkt ” 25) uchwalanie regulaminu Zebrań Grup Członkowskich.
Uzasadnienie:
Zaproponowany zapis w projekcie statutu jest w sprzeczności z Art. 82 ust. 1 Ustawy o spółdzielniach.
a) Rady Przedstawicieli Nieruchomości w przedłożonym projekcie nie spełnia wymogów Art. 35 § 3 Prawa spółdzielczego.
b) zasady wynagrodzenia za funkcje społeczne nie określa Rada lecz zgodnie z Art. 82 ust. 1 Ustawy o spółdzielniach – to ” Statut może przewidywać wynagrodzenie za udział w posiedzeniach ”

Wniosek nr 11.
Wykreślić § 88a Uzasadnienie: te zasady należy wpisać w § 104 dopisując ust. 5.

Wniosek nr 12.
W § 93 wykreślić: ” pkt 9) zwoływanie Zebrań Rad Przedstawicieli Nieruchomości oraz ustalanie proponowanego Porządku obrad.” Wpisać: „pkt 9) zwoływanie Zebrań Grup Członkowskich.
Uzasadnienie: a) jak we Wniosku nr 10.

Wniosek nr 13.
Pozostawić w dotychczasowej formie zapisy §§ 97, 98, 99, 100, 101, 102 i 103
Wykreślić: nowo zaproponowane zapisy §§ 100, 101, 102 i 103. Uzasadnienie: Dotychczasowe zapisy są zgodne z wymogami Prawa spółdzielczego.

Wniosek nr 14.
Wykreślić: §§103a, 103b i 103c
Uzasadnienie:
Treści zawarte w tych paragrafach naruszają elementarne zasady samorządu oraz są sprzeczne z Prawem spółdzielczym – patrz Art. 35 § 3 i § 5. (to Statut określa nie Rada Nadzorcza!!!).

Wniosek nr 15.
W Rozdziale XII wykreślić: „F. PRZEPISY WSPÓLNE DLA RADY NADZORCZEJ I ZARZĄDU” wpisać: „ F. PRZEPISY WSPÓLNE DLA RADY NADZORCZEJ, ZARZĄDU I RAD OSIEDLOWYCH,” A w
§104 dopisać:
ust. 5 Członkowie Rady Nadzorczej i Rad Osiedlowych, otrzymują wynagrodzenie w formie miesięcznego ryczałtu w wysokości:
– członkowie Rady Nadzorczej – 15% minimalnego wynagrodzenia za pracę.
– członkowie Rad Osiedli – 10 % minimalnego wynagrodzenia za pracę, za przewodnictwo Rady Nadzorczej oraz Rady Osiedla wynagrodzenie zwiększa o 5 % minimalnego wynagradzania za pracę o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.u. Nr 200 póz. 1679 z późn. zm.) obowiązującego w miesiącu, za który wynagrodzenie wypłacono.

Uzasadnienie:
a) członkowie ponoszą odpowiedzialność karną za narażenie na szkodę spółdzielni
b) ryczałt w tej wysokości pełni rekompensuje zaangażowanie w pracę

Wniosek nr 16.
Wykreślić zapisy w projekcie statutu, dotyczące właścicieli lokali nie będących członkami Spółdzielni.
Dotyczy to zapisów między innymi w §§ 38a, 48a, 56, 61, 63,
Uzasadnienie:
a) Statut ma zastosowanie do członków zrzeszonych w spółdzielni.
b) Dla właścicieli lokali nie będących członkami ma zastosowanie:
– ustawa o własności lokali
– ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych w oparciu o nie zawierają umowę określającą zasady używania lokali.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zgłoszonych zmian.
Wnioski nr 1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15 – niezgodne z art. 83 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (zastąpienie Zebrania Przedstawicieli Walnym Zgromadzeniem skutkuje również likwidacją zebrań grup członkowskich).
Wniosek nr 2 – nie przyjęty, gdyż zakończenie prac budowlanych, w przypadku realizacji inwestycji wielobudynkowych może przekroczyć termin 6 miesięcy, np. ze względu na warunki atmosferyczne.
Wniosek nr 3 – niezgodny z art. 17
10 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
Wniosek nr 4 – niezgodny z art. 27 ust. 5 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
Wniosek nr 11 – zmiana redakcyjna, Komisja Statutowa proponuje nie przyjąć wniosku.
Wniosek nr 16 – niezgodny z art. 4, art. 17
10 , art. 1714, art. 27 ust. 5 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

III.

Lublin .dnia 21 maja 2010 r.

Spółdzielnia Mieszkaniowa
„Czuby” w Lublinie
Komisja Statutowa
ul. Watykańska 6 20-538 Lublin,

Dotyczy: propozycji zmian w Statucie SM .Czuby w Lublinie.
W związku, z mającym się odbyć Zebraniem Przedstawicieli (czerwiec 2010 r), na którym przewidziane jest dokonanie zmian w Statucie naszej Spółdzielni – składam do przedstawionego projektu tego statutu następujące propozycja zmian:

§ 4,2 – (zapisać)

  1. Celem Spółdzielni jest zaspakajanie potrzeb mieszkaniowych członków i ich rodzin oraz potrzeb gospodarczych i kulturalnych, wynikających z zamieszkiwania w spółdzielczym osiedlu lub budynku.
  2. Przedmiotem działalności Spółdzielni jest:
    1) prowadzenie działalności związanej z eksploatacja i utrzymaniem zasobów mieszkaniowych i związanej z nimi Infrastruktury technicznej osiedli,
    2) budowanie lub nabywanie budynków mieszkalnych w celu ustanowienia na rzecz członków
    a) lokatorskiego prawa do znajdujących się w tych budynkach lokali mieszkalnych,
    b)odrębnej własności lokali znajdujących się w tych budynkach lub lokali o innym przeznaczeniu, a także ułamkowego udziału we współwłasności garaży, garaży wielostanowiskowych i innych lokalach i pomieszczeniach stanowiących mienie spółdzielni,
    3) budowanie lub nabywanie domów jednorodzinnych w celu przeniesienia na rzeź członków własności tych domów,
    4) budowanie lub nabywanie budynków w celu wynajmowania lub sprzedaży znajdujących się w tych budynkach lokali mieszkalnych lub lokali o innym przeznaczeniu.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż dotychczasowa propozycja zawarta w projekcie Statutu zgodna jest z art. 1 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

§ 61, (zapisać):
1. Członkowie Spółdzielni .którym przysługuje spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego wnoszą do spółdzielni opłaty na pokrycie kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości w częściach przypadających na ich lokal oraz na pokrycie kosztów eksploatacji i utrzymania mienia wspólnego Spółdzielni w części należącej do danej nieruchomości.
2, 3 i dalsze jak w projekcie.
Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany redakcyjnej.

§ 62 a (dodać pkt.6)

  1. Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z kosztami jej eksploatacja i utrzymaniem a w części przekraczającej te wydatki przypadają właścicielom lokali proporcjonalnie do ich udziałów w nieruchomości wspólnej.
  2. Pożytki i inne przychody z własnej działalności gospodarczej Spółdzielnia może przeznaczyć na pokrycie wydatków związanych z eksploatacja i utrzymaniem nieruchomości w zakresie obciążającym członków oraz na prowadzenie działalności społeczno-oświatowej i kulturalnej,
  3. Zarząd Spółdzielni prowadzi odrębnie dla każdej nieruchomości:
    a) ewidencję i rozliczenie przychodów i kosztów związanych z eksploatacją! utrzymaniem lokali i mienia wspólnego spółdzielni poszczególnych nieruchomości.
    b) ewidencję wszystkich wpływów i wydatków funduszu remontowego na poszczególne nieruchomości.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż propozycja jest dosłownym powtórzeniem zapisu art. 4 ust. 41 i art. 5 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

§ 73 (dodać pkt 3):
3.Walne Zgromadzenie dzieli się na części, którymi są:
I-sza Osiedle Skarpa
II- ga Osiedle Ruta
III- cia Osiedle Łęgi
IV-ta Osiedle Błonie
V-ta Osiedle Widok
VI -ta Osiedle Poręba,
Rada Nadzorcza ustali zasady dopisywania członków oczekujących do w/w części Walnego Zgromadzenia.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż ustalenie tylko 6 części Walnego Zgromadzenia spowoduje duże trudności organizacyjne (w osiedlach SM „Czuby” zamieszkuje od 1500 do 2750 członków).

§ 74 (zmiana)
1. W poszczególnych częściach Walnego Zgromadzenia biorą udział członkowie, którym przysługuje uprawnienie do lokalu mieszkalnego w nieruchomości położonej na terenie danego osiedla.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany redakcyjnej.

6. Członkowie zarządu i rady nadzorczej mają prawo korzystania podczas Walnego Zgromadzenia z pomocy prawnej i eksperckiej
Osoby, z pomocy której korzystają członkowie zarządu i rady nadzorczej nie są uprawnieni do zabierania głosu na forum Walnego Zgromadzenia.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż dotychczasowa propozycja zawarta w projekcie Statutu zakłada uprawnienie do korzystania z pomocy prawnej przez wszystkich członków Spółdzielni (jest dalej idąca).

§ 79 (dodać pkt 17)
Do wyłącznej właściwości Walnego Zgromadzenia należy:
17. Podejmowanie uchwał w sprawie odwołania członka zarządu i rady nadzorczej w związku z nie udzieleniem mu absolutorium.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż proponowany zapis wynika z projektu Statutu – § 86 ust. 1 pkt 1 i § 92 ust. 3.

§ 84 c (dodać pkt.3)
3. Członek rady nadzorczej jest zobowiązany do udziału w szkoleniu z zakresu znajomości podstawowych przepisów prawa spółdzielczego i innych przepisów prawa dotyczących zakresu spraw, które będą należały do jego obowiązków oraz do poddania się egzaminowi sprawdzającemu.
Szkolenie dla członków rady nadzorczej organizuje Zarząd Spółdzielni w terminie nie dalszym jak 3 m-ce od ich wyboru. W przypadku nie zaliczenia egzaminu sprawdzającego członek rady nadzorczej może zostać zawieszony w czynnościach do czasu najbliższego Walnego Zgromadzenia, które zadecyduje o jego dalszym pełnieniu mandatu członka organu samorządu spółdzielczego.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany – wniosek nieprecyzyjny, brak określenia źródła finansowania szkoleń.

Zgłaszający w/w propozycje zmian w Statucie SM „Czuby” w Lublinie – Mieczysław Kaleciak – przedstawiciel Osiedla Skarpa na Zebrania Przedstawicieli -czerwiec 2010 r.

IV.

l. Rada Nadzorcza Spółdzielni „Czuby” Lublin
2. Zarząd Spółdzielni „Czuby” Lublin, ul. Watykańska 6

W nawiązaniu do Uchwał podjętych na zebraniu grup członkowskich odbytych w miesiącach IV i V 2010 r. wnosimy:

  1. W Statucie należy umieścić zapis „Spółdzielnia może się podzielić lub wyodrębnić z organizacyjnie z częścią majątku (która nadaje się do takiego wyodrębnienia lub podziału) np. Osiedle przy podjęciu Uchwały na Walnym zwykłą większością głosów (art. 108 b §1,2,3 u.s.m.).
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany – wniosek niezgodny z art. 108b §1 ustawy Prawo spółdzielcze.
  2. Statut Spółdzielni, regulaminy, uchwały, protokoły z obrad organów Spółdzielni winny być umieszczone na stronie internetowej Spółdzielni (art. 81 p.3 u.s.m.).
    Komisja Statutowa proponuje uwzględnić zmianę i zapisać ją jako § 8a ust.6 projektu Statutu.
  3. Członkowie innych niż Zarząd organów Spółdzielni pełnią funkcje społecznie, jednak Statut może przewidywać wynagrodzenie w formie ryczałtu miesięcznego (bez względu na ilość posiedzeń) i może wynosić do 50% najniższego wynagrodzenia (art. 82 i u.s.m.).
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż proponuje przyjąć wniosek Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni z dnia 20 maja 2010 r. – § 88a i § 104d Statutu.
  4. Kierownika Administracji oraz kierownika Klubu wybiera się drodze konkursu (w skład komisji wchodzić powinni również przedstawiciele nieruchomości).
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż proponuje przyjąć wniosek Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni z dnia 20 maja 2010 r. – § 103b Statutu.
  5. Do organów Spółdzielni nie mogą wchodzić pracownicy Administracji i Spółdzielni.
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany – wniosek niezgodny z art. 18 § 2 pkt 1 ustawy Prawo spółdzielcze (wszyscy mogą członkowie Spółdzielni mogą uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu, ograniczenie dotyczy wyłącznie Rady Nadzorczej i zawarte jest w projekcie Statutu w § 83 ust. 3).
  6. Walne Zgromadzenie winno być podzielone na tyle części ile jest Osiedli (6 szt.)
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż ustalenie tylko 6 części Walnego Zgromadzenia spowoduje duże trudności organizacyjne (w osiedlach SM „Czuby” zamieszkuje od 1500 do 2750 członków).
  7. Przy czynnościach wyodrębnienia mieszkań Spółdzielnia nie może pobierać opłat (50 zł), gdyż wszystkie koszty pokrywa członek w Kancelarii Notarialnej. Spółdzielnia nie może zarabiać na swoich członkach (art. 12 u.s.m.).
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż proponuje przyjąć propozycje umieszczone w projekcie Statutu w § 55 i § 56.
  8. Na zebraniu grup nieruchomości wybór jednego przedstawiciela z każdego budynku nieruchomości jako przedstawiciela reprezentującego ogół członków budynku (zgodnie z aktualnym podziałem na nieruchomości).
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż proponuje przyjąć propozycje umieszczone w projekcie Statutu w § 103a.
  9. Z każdej nieruchomości wybór jednego reprezentanta do Rady Przedstawicieli Nieruchomości, spośród wybranych przedstawicieli reprezentujących określony budynek.
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż proponuje przyjąć propozycje umieszczone w projekcie Statutu w § 103a.
  10. Rada Przedstawicieli Nieruchomości składa się z tylu przedstawicieli, ile jest grup nieruchomości w określonym Osiedlu (7-21 wg u.s.m.).
    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany, gdyż proponuje przyjąć propozycje umieszczone w projekcie Statutu w § 103a.

V.

Wnioski zgłoszone do statutu:

I W dniu 23.04.2010 r. Zebranie grupy członkowskiej Osiedla Poręba

  1. Wykreślić z przedłożonego projektu statutu §§ ograniczające prawa członków, które wprowadzają zapisy sprzeczne z Ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych i Prawem Spółdzielczym.
  2. Pozostawić organy samorządowe istniejące zgodnie z prawem spółdzielczym takie jak :Zebrania Grup Członkowskich oraz Rady osiedla – pod warunkiem przystosowania istniejących zapisów w obowiązującym Statucie do postanowień wynikających z Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych – Likwidacja tych organów ogranicza działania samorządu spółdzielczego, ogranicza rolę członków zamieszkałych w poszczególnych Osiedlach i przyczyni się do zaniku i tak już coraz mniejszej aktywności mieszkańców tych Osiedli.
  3. Wprowadzić zapisy w statucie pozwalające na prowadzenie wyodrębnionej gospodarki „nieruchomościami” w poszczególnych Osiedlach – obecnie przepisy zobowiązują do prowadzenia ewidencji wpływów i wydatków tylko funduszu remontowego poszczególnych nieruchomości. Również brak określenia pojęcia Osiedli – co to jest osiedle.( projekt używa zapisu w § 84 – ” zam. w danym osiedlu)
  4. Wykreślić z projektu statutu § 103,§ 103a, § 103b oraz ujęte zapisy „Rada Przedstawicieli Nieruchomości” – tak określony w projekcie statutu zapis nie może stanowić organu samorządowego, gdyż byłby w sprzeczności z Prawem spółdzielczym.

Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić wniosków, gdyż są niezgodne z art. 83 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (zastąpienie Zebrania Przedstawicieli Walnym Zgromadzeniem skutkuje również likwidacją zebrań grup członkowskich).

II W dniu 27.04.2010 r. Zebranie grupy członkowskiej Osiedle Ruta – członkowie zamieszkali przy ul. Watykańskiej, Jana Pawła II, Jutrzenki 10 i Różana 7

  1. Dodanie do § 1 punku 3 w brzmieniu:
    „Spółdzielnia składa się terytorialnie z osiedli:
    a) Skarpa
    b) Ruta
    c) Łęgi
    d) Błonie
    e) Widok
    f) Poręba
    g) Niska Skarpa”

    Komisja Statutowa proponuje uwzględnić zmianę i zapisać jako § 1 ust. 3 Statutu.

  2. Umieścić w statucie zapis o następującej treści:
    – „Regulacje płacowe osób zatrudnionych w SM „Czuby” nie mogą przekraczać inflacji za poprzedni rok”
    – „W Radach Osiedli, w Radzie Nadzorczej członkami nie mogą być pracownicy SM „Czuby” ani administracji osiedli”.

    Komisja Statutowa proponuje nie uwzględnić zmiany. Proponowane uregulowania zawarte są w § 87 ust. 1 i § 104d oraz w § 83 ust. 3 projektu Statutu.

VI.

Proponowane poprawki do statutu Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby w Lublinie zgłoszone przez członków osiedla SKARPA. Informujemy jednocześnie że przedstawione poprawki kierowane są wyłącznie do Komisji Statutowej a nie do akceptacji przez Zebranie Przedstawicieli.
Jedynym organem uprawnionym do zatwierdzenia Statutu SM Czuby jest Walne Zgromadzenie Członków.

63 – dodajemy w punkt 3
Spółdzielnia Mieszkaniowa nie może odnosić korzyści majątkowych kosztem swoich członków w szczególności z tytułu przekształceń własnościowych.

64 .pkt 2 – wykreślamy podpunkty 2 i 3

§ 4.pkt 3 – zmieniamy treść na:
Spółdzielnia może zarządzać nieruchomościami stanowiącymi jej mienie lub mienie jej członków nabyte na podstawie ustawy wykonując te obowiązki na rzecz i dobro jej członków.

§4.pkt 4 wprowadzamy zmiany w treści:
Spółdzielnia w ramach prowadzonej działalności może w szczególności…
§4 pkt 4 – wykreślamy podpunkt 6.
§6 pkt 8 . podpunkt b
w miejsce skreślono wpisujemy –
– spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu / obowiązuje do dnia 31.12.2012r. /

§8a – podpunkt l powinien być zapis: Członek Spółdzielni ma prawo:
– uczestniczyć z głosem decydującym na Walnym Zgromadzeniu oraz prawo przysłuchiwania się obradom Rady Nadzorczej i innych organów samorządowych bez prawa głosu.

§ 8a- podpunkt 2– dopisać w brzmieniu:
Członek spółdzielni mieszkaniowej ma prawo otrzymania statutu i regulaminów oraz kopii uchwał organów Spółdzielni i protokołów lustracji, rocznych sprawozdań finansowych oraz faktur i urnów zawieranych przez Spółdzielnie.

§8a pkt 2
jest wpisany ustęp 1- powinien być ustęp 6.

§8a pkt3
dodaje się na końcu zdania…….nie wykorzystując tego przepisu do osiągnięcia korzyści materialnej.

§8a pkt 4. -jest ustęp 1, powinno być ustęp od 10 do 12.

§8b pkt. 5 – dodać……… gdy nie powstał z błędnej decyzji Zarządu.

§8b pkt.14 i 16 doprecyzować o co chodzi?

§11 – przenieść do & 8a

§12 pkt 1 – zmienić treść na.
Wpisowe dokonane przez członka wynosi 100 zł. a udział 200 zł.

§ 12 pkt 6 – dodać na końcu zdania,….. ..powstałych na danym mieszkaniu

§ 8 pkt 2 w ostatnim zdaniu dopisać obowiązująca forma sprzedaży przetarg

§ 32 pkt 1 – dodać Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu

§ 32 pkt 2 – zbycie Spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu..

§32 pkt 4 – umowa zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu

§43 pkt 8 – dopisać – następuje w terminie 6-ciu miesięcy od dnia oddania budynku do użytku

§43 pkt c – dodać w tytule
Własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w odrębną własność.

§S7 pkt2 po słowach…. albo osoby nie będące członkami Spółdzielni dodać – a zamieszkujące w zasobach mieszkaniowych tej Spółdzielni

§61 pktS – zamiast funduszu remontowego Spółdzielni wpisać w miejscu spółdzielni nieruchomości

§63 pkt 2 – powinien brzmieć .. .o zmianie wysokości opłat zależnych od Spółdzielni jest ona zobowiązana zawiadomić osobę o których mowa…

§63 pkt 4 – na końcu zdania dopisujemy słowa……. a ciężar udowodnienia zasadności zmian spoczywa na Spółdzielni

§ 66 i § 67 – połączyć w całość w brzmieniu
Spółdzielnia może rozwiązać stosunek członkostwa tylko przez wykluczenie albo wykreślenie członka

  1. Wykluczenie członka ze Spółdzielni może nastąpić w wypadku, gdy z jego winy umyślnej lub z powodu rażącego niedbalstwa dalsze pozostawanie w Spółdzielni nie da się pogodzić z postanowieniami Statutu Spółdzielni lub dobrymi obyczajami.
    Wykluczenie może nastąpić gdy członek:
    – poważnie narusza zasady współżycia społecznego
    – uporczywie narusza postanowienia Statutu, regulaminów i innych uchwał organów Spółdzielni
    – uporczywie uchyla się od wykonywania istotnych zobowiązań wobec Spółdzielni, a w szczególności zalega z zapłatą opłat za używanie lokalu lub innych tytułów
    – wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu
    – przez swoje niewłaściwe zachowanie czym korzystanie z lokali uciążliwym świadomie wprowadza Spółdzielnię w błąd w celu nabycia określonych uprawnień
  2. Członek niewykonujący obowiązków statutowych z przyczyn przez niego zawinionych może być wykreślony z rejestru członków Spółdzielni Wykreślenie może nastąpić w szczególności gdy:
    – członek nie wpłacił wpisowego lub udziału w terminie określonym w §12 ust.4
    – członek zbył prawo do lokalu, ale nie wystąpił ze Spółdzielni
    – członek zbył ekspektatywę prawa do lokalu
    – członek utracił wkład lub prawo do lokalu w wyniku postępowania egzekucyjnego
    – członkowi nie przysługuje w Spółdzielni żadne prawo do lokalu ani też nie ubiega się o ustanowienie takiego prawa.

§ 12 ust.4
– członek zbył prawo do lokału, ale nie wystąpił ze Spółdzielni
– członek zbył ekspektatywę prawa do lokalu
– członek utracił wkład lub prawo do lokalu w wyniku postępowania egzekucyjnego.

&69w pkt 1, 2, 3 i 6 wykreślić słowo bezskutecznego, a w jego miejsce wprowadzić słowa:
upływu terminu przewidzianego prawem

&69 pkt 7 i 8 po słowach w sprawie wykluczenia wykreślić słowo albo wpisując lub

§71 pkt 2 podpunkt 2 po słowach na dzień przekazania jej lokalu dodać …….. lub niezależnego rzeczoznawcy

§72 pkt 1 podpunktS wykreślić Rady Osiedli

§73 pkt2 po słowach podzielone na części dodać : …przyjmując zasadę podziału na osiedla dodać
Rada Nadzorcza ustala sposób zaliczania członków w tym członków oczekujących z zastrzeżeniem ze nie można zaliczyć członków uprawnionych do lokali zamieszkujących w ramach danego Osiedla do innych części Walnych Zgromadzeń

§73 dodać pkt 3 wpisując w treści:
Walne Zgromadzenie jest ważne niezależnie od liczby obecnych na nim członków

§74 pkt 1. po słowie nieruchomości dodać osiedla

§74 pkt 4, po słowie tylko osobiście dodać …… lub pełnomocnika w sytuacji vis maior (siła wyższa)

§75 pkt 1 . po słowach przynajmniej raz w roku dodać….. w ciągu 6-ciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego.

&77 pkt 1. wykreślić ostatnie zdanie,

&77 pktS przeredagować w sposób następujący:
uchwały SM ważne przy ilości oddanych głosów 50%+1 głos

&77 pkt 8 po słowach na tablicy ogłoszeń dodać…… i w internecie

&78a w pkt3 po słowach osób prawnych dodać,…… i osób fizycznych

&78b pkt 2 przeredagować :
każda część Walnego Zgromadzenia może zmienić porządek następnego posiedzenia oraz odroczyć swe obrady.

&78c pkt 2 każda komisja składa się z 3-ech członków, skreślićS §78d pkt 1 c po słowach osób prawnych dodać. . i osób fizycznych

&78e pkt 1 po słowach …spraw ustalona dodać w przyjętym porządku obrad

&79 wszędzie gdzie występuje Rada dodać Nadzorcza

&79 wykreślić pkt 8 a wstawić
Członkowie Zarządu nie mogą występować w związku rewizyjnym w którym Spółdzielnia jest zrzeszona

&79 pkt 12 jakiego związku dotyczy?

&83 dodać pkt 4 w brzmieniu:
kandydaci do Rady Nadzorczej przed umieszczeniem ich na karcie wyborczej składają pisemne oświadczenie, iż nie naruszają ustawowego zakazu konkurencyjności

&83 dodać pkt 5 w brzmieniu:
w razie nieobecności przewodniczącego i jego zastępcy posiedzenie powinien prowadzić Członek Rady Nadzorczej wybrany z grona obecnych.

&84c pkt 2 po słowach zapada większością głosów zapisać stosunkiem głosów 50%+1

§85 po słowach : w tym samym trybie dodać i me dłużej niż na dwie kadencje

§86 pkt 1 podpunkt! po słowach odwołanie wpisać stosunkiem głosów 50%+1

§86 pkt2 dodać po słowie Rady Nadzorczej

§87 pkt 1 wykreślić podpunkt 4

&87 podpunkt 9 zmienić: po słowach do reprezentowania wystarczy 3-ech Członków Rady Nadzorczej

§87 podpunkt 24 dodać ; Komisji Rady Nadzorczej

§88 pkt przeredagować: Członkowie Rady Nadzorczej otrzymują za czynny udział w posiedzeniach Rady Nadzorczej i Komisjach tej Rady (bez względu na ilość posiedzeń) wynagrodzenie w formie miesięcznego ryczałtu.
-przewodniczący 100%
– zastępca 90%
– członkowie Rady 80%
Członkowie Rady nie mogą jednocześnie występować w innych organach Spółdzielni

§89 w pkt 1 i 2 dodaje się słowo Nadzorczej – a w pkt 3 po słowach na tablicy w Zarządzie Spółdzielni i w internecie.

&92 pkt3 zmienia się zapis na: automatyczne odwołanie członka Zarządu który nie otrzymał absolutorium

&92 pkt 6 dodać w brzmieniu: członkowie Zarządu nie mogą występować w Związku Rewizyjnym w którym Spółdzielnia jest zrzeszona w innych Spółdzielniach Mieszkaniowych.

§92 pkt 7 dodać w brzmieniu: członkowie Zarządu odpowiadają materialnie za szkody wyrządzone działaniem lub zaniechaniem na rzecz Spółdzielni.

693 pkt 8 dodać; Zarząd jest zobowiązany do przygotowania pod względem formalnym i przedłożenia pod głosowanie na Walne Zgromadzenie projektów uchwał i poprawek zgłoszonych przez członków Spółdzielni

&93 pkt 13 po słowach odpisywanie na straty, dodać tych środków trwałych

&95 dodać … Rady Nadzorczej Wykreślamy § 100,101,102,103.

§ 103e wykreślani v
§ 104 w punkcie 1, 2, 3, 4 dodać Nadzorcza
§ 104 pkt 4 po słowach Rady Nadzorczej dodać i Zarządu.
§ 108 dodać – fundusz remontowy mienia Spółdzielni.
§ 109 pkt 1 – wykreślić słowo zysk wpisując wynik finansowy dodatni pkt 2 – wykreślić słowo strata wpisując wynik finansowy ujemny

Komisja Statutowa nie zaopiniowała zgłoszonych zmian. Propozycje zawarte we wniosku zostały skierowane do Komisji Statutowej Walnego Zgromadzenia, która zostanie powołana po zarejestrowaniu zmian Statutu.

Na tym protokół zakończono.

Zarząd Spółdzielni

[accordion-themepoints]
<<wstecz
Top
Copyrigth © Spółdzielnia Mieszkaniowa "SM Czuby" w Lublinie