Protokół nr 9/2016
z posiedzenia plenarnego Rady Nadzorczej SM „Czuby” w Lublinie
odbytego w dniu 06.09.2016 r.

Obecni:
Przewodniczący Rady – Alicja Stadnicka
Zastępcy przewodniczącego – Edward Jasiński, Urszula Koszałko
Sekretarz – Grażyna Kasprzak

Członkowie:
Wiesław Augustowski, Leszek Bartoszcze, Anna Ciechan, Edward Dudek, Joanna Guz, Barbara Rupczewska, Dariusz Jaremek, Mirosław Kalinowski, Ewa Kosiak, Henryk Lewandowski, Zbigniew Ławniczak, Tadeusz Szczygieł, Grażyna Stadnik, Stanisław Tanikowski.

Ponadto w posiedzeniu uczestniczyli:
Prezes Zarządu – Ryszard Burski
Zastępca prezesa ds. finansowych – Adam Ziółek
Zastępca prezesa ds. eksploatacji – Bożena Zielińska
Specjalista ds. samorządowych – Anna Korzonek
Specjalista ds. analiz ekonomicznych – Jadwiga Barańska

Ad. 1
Przewodniczący Rady Nadzorczej poinformował, że porządek obrad dzisiejszego przedstawia się następująco:

  1. Zatwierdzenie porządku obrad.
  2. Rozpatrzenie wniosków Zarządu w sprawie:
    a) rozwiązania stosunku członkostwa przez wykluczenie,
    b) wystąpienia z powództwem cywilnym o nakazanie sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
  3. Dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie;
    a) zatwierdzenia planu gospodarczo – finansowego Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie na 2017 r.
    b) zmiany Regulaminu udzielania zamówień na roboty remontowo – budowlane ,inwestycyjne, konserwacyjne oraz usługi i dostawy przeprowadzane w zasobach SM „Czuby” finansowane ze środków spółdzielczych.
  4. Opinia w sprawie budowy tężni na terenie osiedla „Łęgi”.
  5. Przyjęcie protokołu z posiedzenia odbytego w dniu 30.08.2016 r.
  6. Rozpatrzenie pism skierowanych do Rady Nadzorczej.
  7. Sprawy wniesione.

Do przedstawionego porządku nie zgłoszono uwag. Został przyjęty do realizacji jednomyślnie – 18 za.

Ad. 2
Rada Nadzorcza rozpatrzyła wnioski Zarządu w sprawie:

A) upoważnienia Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie do wytoczenia powództwa o nakazanie sprzedaży w drodze licytacji spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu
W tym miejscu w protokole umieszczono:
– wnioski Zarządu w sprawie: upoważnienia Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie do wytoczenia powództwa o nakazanie sprzedaży w drodze licytacji spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu
– podjęte przez Radę Nadzorczą w dniu 06.09.2016 r. uchwały: Nr 91/72/2016, Nr 92/73/2016, Nr 93/74/2016, Nr 94/75/2016, Nr 95/76/2016, Nr 96/77/2016, Nr 97/78/2016

B) wniosków o rozwiązanie stosunku członkostwa przez wykluczenie ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
W tym miejscu w protokole umieszczono:
– wnioski Zarządu w sprawie rozwiązania stosunku członkostwa przez wykluczenie ze Spółdzielni Mieszkaniowej „CZUBY” w Lublinie,
– podjętą przez Radę Nadzorczą uchwałę Nr 98/79/2016 z dnia 06.09.2016 r. .

Ad. 3
A)

Przewodniczący Komisji Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi i Inwestycji poinformował, że członkowie komisji której przewodniczy po zapoznaniu się na posiedzeniu w dniu 6.09.2016 r. z poniżej przedstawionymi materiałami:

Uchwała Nr ………/2016
Rady Nadzorczej
Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie
z dnia 06.09.2016 r.

w sprawie: zatwierdzenia planu gospodarczo – finansowego Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie na 2017 r.

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, działając w oparciu o § 87 ust. 1 pkt 1 i 7 Statutu Spółdzielni uchwala, co następuje:

§ 1

  1. Zatwierdza się plan gospodarczo – finansowy na 2017 r. Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
  2. Zatwierdza się strukturę organizacyjną na 2017 r. Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie stanowiącą załącznik nr 2 do niniejszej uchwały.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w sposób określony w § 89 ust. 3 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
W tym miejscu w protokole umieszczono

1) Załącznik Nr 1 do Uchwały:
– Plan działalności eksploatacyjnej na 2017 r. SM Czuby Tabela Nr 1
– Plan działalności eksploatacyjnej na 2017 r. SM Czuby Tabela Nr 1 Zał.do Tabeli Nr 1
– Plan Funduszu Remontowego na 2017 r. ( zestawienie zbiorcze)SM Czuby Tabela nr 2
– Plan Działalności kulturalno oświatowa na 2017 r. SM Czuby Tabela 3
– Plan Zatrudnienia i funduszu płac na 2017 r. Tabela Nr 4
– Plan utrzymania mienia spółdzielni na 2017 r. Tabela nr 5
– Plan remontów mienia spółdzielni na 2017 r.

2) Załącznik Nr 2 do Uchwały : Struktura organizacyjna Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie na 2017 rok

po wysłuchaniu dodatkowych informacji przedstawionych przez prezesa, zastępcę prezesa ds. finansowych i spec. ds. analiz ekonomicznych oraz po dyskusji postanowili zgłosić do Rady Nadzorczej wniosek by podjęła uchwałę w wersji przedstawionej do zaopiniowania przez komisję.

Rada Nadzorcza po dyskusji większością głosów – 15 za, przy 3 wstrzymujących się od głosowania podjęła uchwałę nr 89/46/2016 z dnia 6.09.2016 r. w sprawie zatwierdzenia planu gospodarczo – finansowego Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie na 2017 r. w wersji przedstawionej powyżej w protokole.

B)

Przewodniczący Komisji Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi i Inwestycji poinformował, że członkowie komisji której przewodniczy po zapoznaniu się na posiedzeniu w dniu 6.09.2016 r. z poniżej przedstawionymi materiałami:

Uchwała Nr……/…… / 2016
Rady Nadzorczej
Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie
z dnia …… . 2016 r.

w sprawie: zmiany Regulaminu udzielania zamówień na roboty remontowo- budowlane, inwestycyjne, konserwacyjne oraz usługi i dostawy przeprowadzane w zasobach SM „Czuby” finansowane ze środków spółdzielczych.
Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, działając na podstawie § 87 ust. l pkt 20 Statutu Spółdzielni, uchwala co następuje:

§ 1

W Regulaminie udzielania zamówień na roboty remontowo-budowlane, inwestycyjne, konserwacyjne oraz usługi i dostawy przeprowadzane w zasobach SM „Czuby” finansowanych ze środków spółdzielczych, stanowiącym załącznik do uchwały nr 55/11/2015 Rady Nadzorczej SM „Czuby” z dnia 15.12.2015r.
– zmienia się § 10 , który otrzymuje brzmienie:

„W skład Komisji Przetargowej winni wchodzić:

– Specjalista ds. Technicznych Zarządu,
– Kierownik Administracji Osiedla,
– Specjalista ds. Technicznych Administracji Osiedla,
– Przedstawiciel Pionu Finansowego,
– Przedstawiciel Rady Nadzorczej lub Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla, z nieruchomości której dotyczą prace objęte postępowaniem przetargowym.”

§ 2

Wydaje się tekst jednolity Regulaminu udzielania zamówień na roboty remontowo – budowlane, inwestycyjne, konserwacyjne oraz usługi i dostawy przeprowadzane w zasobach SM „Czuby” finansowane ze środków spółdzielczych z uwzględnieniem zmian zawartych w niniejszej uchwale.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w sposób określony w § 89 ust.3 Statutu.

W tym miejscu w protokole umieszczono Załącznik do Uchwały Nr 55/11/2015 Rady Nadzorczej SM Czuby z dnia 15.12. 2015 r. – REGULAMIN udzielania zamówień na roboty remontowo – budowlane, inwestycyjne, konserwacyjne oraz usługi i dostawy przeprowadzane w zasobach SM „Czuby” finansowane ze środków spółdzielczych – z naniesioną zmianą.

po wysłuchaniu dodatkowych informacji przedstawionych przez prezesa , zastępcę prezesa ds. eksploatacji oraz po dyskusji postanowili zgłosić do Rady Nadzorczej wniosek by podjęła uchwałę w wersji przedstawionej do zaopiniowania przez komisję.

Rada Nadzorcza po dyskusji jednomyślnie – 18 za, podjęła uchwałę nr 90/12/2016 z dnia 6.09.2016 r. w sprawie zmiany Regulaminu udzielania zamówień na roboty remontowo- budowlane, inwestycyjne, konserwacyjne oraz usługi i dostawy przeprowadzane w zasobach SM „Czuby” finansowane ze środków spółdzielczych w wersji przedstawionej powyżej w protokole.

Ad. 4
Przewodniczący Komisji Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi i Inwestycji poinformował ,że członkowie komisji której przewodniczy po zapoznaniu się na posiedzeniu w dniu 6.09.2016 r. z poniżej przedstawionymi materiałami :

1.

Lublin, dn. 05 lipca 2016 r.

Zarząd Dzielnicy Czuby Północne

dotyczy: współfinansowania inicjatywy lokalnej

Jako Przewodniczący Zarząd Dzielnicy Czuby Północne zamierzam wystąpić do Urzędu Miasta Lublin z wnioskiem o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej dot. zagospodarowania działki nr 5/21 poprzez budowę tężni solankowej ( inhalatorium publicznego ) oraz ustawienie obiektów małej architektury. Wystąpienie wiąże się z koniecznością wniesienia wkładu własnego w postaci pieniężnej oraz prac społecznych. W rejonie Lublina nie ma jeszcze tego typu obiektu, dlatego tężnia będzie wizytówką osiedla Łęgi i całej dzielnicy. Liczę na Państwa wsparcie finansowe oraz wkład osobowy w postaci wyznaczenie pracownika administracji, którego zadaniem byłoby dozorowanie działania tężni.
Proszę o udzielenie odpowiedzi z określeniem możliwości deklarowanej przez Państwo pomocy.

2.

Lublin, dnia 25.07.2016 r.

Rada Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla Łęgi SM Czuby

PE/5352/2016

W nawiązaniu do pisma z dnia 05.07.2016 r. Rady Dzielnicy Czuby Północne w sprawie budowy tężni na terenie osiedla Łęgi, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie prosi o opinię w przedmiotowej sprawie.
Nie ulega wątpliwości, że lokalizacja tężni będzie miała ogromny wpływ na funkcjonowanie samego obiektu oraz na funkcjonowanie, komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Firma zajmująca się budową takich obiektów poinformowała Zarząd SM Czuby, iż nie posiada (i nie zlecała) żadnych badań ani danych dotyczących oddziaływania solanki na substancję budynkową, parkujące w sąsiedztwie samochody, zdrowie osób długotrwale przebywających i zamieszkujących w sąsiadujących budynkach. Firma nie posiada również wytycznych w sprawie strefy oddziaływania, wymaganych odległości i dopuszczalnych stężeń.

Biorąc pod uwagę, że w okolicach Lublina nie ma jeszcze tego typu obiektu, budowa tężni na terenie naszej dzielnicy na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem turystów. Przybywającym osobom z zewnątrz będzie trzeba umożliwić dojazd, zapewnić większą liczbę parkingów, infrastrukturę i zaplecze sanitarne, utrzymanie czystości i porządku w rejonie tężni i osiedla. Zwiększenie obowiązków Administracji Osiedla może generować większe koszty utrzymania (ponoszone przez mieszkańców osiedla).

Przewodniczący Rady Dzielnicy Czuby Północne Pan Mieczysław Biszkont wskazał lokalizację inwestycji na działce Gminy Lublin Nr 5/21 – w rejonie budynków przy ul. Tymiankowej 48-58, prosząc jednocześnie o pomoc finansową i wkład osobowy w postaci dozoru podczas pracy tężni.
Biorąc pod uwagę ww. okoliczności i położenie wskazanej działki prosimy o ustosunkowanie się do złożonej propozycji.

3.

UCHWAŁA NR 19/08/2016
Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla „ Łęgi”
Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie
z dnia 03.08.2016 r.

Działając na podstawie §103b Statutu Spółdzielni „Czuby” w Lublinie uchwala się co następuje:

§ 1

Rada po przeanalizowaniu wniosku Przewodniczącego Rady Dzielnicy Czuby Północne z dn. 05.07.2016 r. oraz pisma Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” z dnia 25.07.2016r. w sprawie budowy tężni solankowej na działce Gminy Lublin nr 5/21 oraz wpływu planowanej inwestycji na życie osiedla, tj.:
– zwiększonego zapotrzebowania na miejsca postojowe,
– zwiększony ruch pieszy, rowerowy i samochodowy na drogach dojazdowych do tężni – na terenie osiedla,
– zwiększenie obowiązków Administracji osiedla i kosztów utrzymania porządku i czystości – szczególnie w rejonie nieruchomości sąsiadujących z tężnią, oraz ewentualnego wpływu długotrwałego oddziaływania solanki na substancję budynkową, mienie i zdrowie mieszkańców,
Rada opiniuje pozytywnie w/w lokalizację.
W związku z wybraną lokalizacją Rada wyraża swoje obawy dotyczące zwiększonego ruchu na osiedlu osób oraz pojazdów. Prosi o uwzględnienie przy tworzeniu projektu technicznego zaplecza sanitarnego, dróg dojazdowych i dodatkowych miejsc parkingowych.
Powyższe ma na celu zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców wynikających z funkcjonowania planowanej inwestycji.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

4. pismo Spółdzielni

Lublin, dnia 10.08.2016 r.

Rada Nadzorcza
SM Czuby

PE/5773 /2016

W nawiązaniu do pisma z dnia 05.07.2016 r. Rady Dzielnicy Czuby Północne oraz dotychczasowej korespondencji w sprawie budowy tężni na terenie osiedla Łęgi (na działce gminy Lublin nr 5/21, w sąsiedztwie budynków przy ul. Tymiankowej 48-58), Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Czuby” w Lublinie prosi Radę Nadzorczą o opinię w przedmiotowej sprawie.
W okolicach Lublina nie ma jeszcze tego typu obiektu, budowa tężni na terenie naszej dzielnicy na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Lublina oraz osób przyjezdnych. Będzie też miała wpływ na funkcjonowanie, komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Obecnie, układ komunikacji pieszej, rowerowej i samochodowej na terenie osiedla Łęgi nie jest przystosowany do obsługi większej ilości turystów. Nie ulega wątpliwości, że funkcjonowanie tężni wymaga odpowiedniej infrastruktury, jak: alejki, ławki, zaplecze sanitarne itp. Utrzymanie czystości i porządku w rejonie tężni może generować większe koszty utrzymania (ponoszone przez mieszkańców osiedla).

Firma zajmująca się budową takich obiektów poinformowała Zarząd SM Czuby, iż nie posiada (i nie zlecała) żadnych badań ani danych dotyczących oddziaływania solanki na substancję budynkową, parkujące w sąsiedztwie samochody, zdrowie osób długotrwale przebywających i zamieszkujących w sąsiadujących budynkach. Firma nie posiada również wytycznych w sprawie strefy oddziaływania, wymaganych odległości i dopuszczalnych stężeń.

Ponadto, Przewodniczący Rady Dzielnicy Czuby Północne Pan Mieczysław Biszkont wskazując lokalizację inwestycji na działce Gminy Lublin, zwrócił się jednocześnie z prośbą do Spółdzielni o pomoc finansową i wkład osobowy w postaci dozoru podczas pracy tężni.

Biorąc pod uwagę ww. okoliczności a także pozytywną opinię Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla Łęgi, Zarząd proponuje pozytywnie zaopiniować wskazaną lokalizację przedmiotowej inwestycji pod warunkiem przedłożenia w celu uzgodnienia ze Spółdzielnią projektu zagospodarowania terenu. Projekt winien obejmować dojazd dla potrzeb obsługi technicznej oraz osób przyjezdnych, miejsca parkingowe, zaplecze sanitarne, zagospodarowanie terenu wokół tężni.
Powyższe ma na celu zminimalizowanie uciążliwości inwestycji dla naszych mieszkańców.
Prosimy o opinię w powyższej sprawie.

5. Informacja

Tężnie solankowe, inaczej gradiernie, to drewniane budowle pokryte gałązkami tarniny, które pierwotnie służyły do zagęszczania solanki w toku produkcji soli konsumpcyjnej i leczniczej. Pierwsze tężnie produkcyjne powstały już w XVII wieku. Z czasem jednak zauważono, że powietrze wokół nich nasycone jest aerozolem z solanki, powstającym wskutek jej obciekania przez elementy gradierni i naturalnego odparowywania. Inhalacje tak bogatym w mikroelementy powietrzem zaczęto stosować w różnego typu kuracjach.
Historia tężni solankowych wykorzystywanych w lecznictwie sięga XIX wieku. Pierwsze i największe w Europie konstrukcje tężniowe powstały w Ciechocinku. Istnieją do dziś. Ich wysokość wynosi 15,8 m, a łączna długość to 1741,5 m.

W Polsce wciąż przybywa nowych obiektów. Do najbardziej znanych, prócz wspomnianych konstrukcji w Ciechocinku, należą tężnie w Inowrocławiu, Rabce-Zdroju, Konstancinie-Jeziornej, Grudziądzu, Busku-Zdroju czy też Sołonce. Z tężni można również skorzystać Białce Tatrzańskiej.

Gdzie się kryje sekret tężni leczniczej?
Sekret kryje się w konstrukcji tężni leczniczej. Zbudowana jest ona z drewna iglastego, gałązek brzozowych i urządzeń do pompowania solanki. W pomieszczeniu, gdzie znajduje się tego typu konstrukcja, wytwarza się aerozol bogaty w całą gamę cennych mikroelementów, takich jak jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo, sód – wyjaśnia Paweł Pyż, dyrektor Termy Białka w Białce Tatrzańskiej.

Dla kogo inhalacje solankowe?
Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, którym możemy cieszyć się podczas wakacji nad morzem. Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni plażowania. Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, powoduje także rozrzedzenie śluzu, co szczególnie docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Na ich problemy skutecznie zadziała również brom, który rozszerza oskrzela. Natomiast wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne – tłumaczy Wojciech Wolski, manager Instytutu Wellness&Spa Terma Białka.

Z tężni solankowych powinni korzystać:

  • mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich,
  • osoby w czasie rekonwalescencji po ostrej chorobie,
  • osoby pracujące w znacznym zapyleniu i wysokiej temperaturze,
  • palacze tytoniu,
  • osoby pracujące głosem.

Tężnie są również wskazane w przewlekłych i nawracających stanach zapalnych układu oddechowego, alergiach, w tym także alergiach skóry, chorobach tarczycy.

Kto nie powinien  korzystać z tężni solankowych?

Z tężni solankowych nie powinny korzystać osoby:

  • po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego,
  • z chorobami nowotworowymi,
  • z ostrymi chorobami przebiegającymi z podwyższoną temperaturą ciała,
  • z niewydolność naczyń wieńcowych serca, zwłaszcza u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi,
  • z nadwrażliwością na jony zawarte w solance.

Źródło informacji:
– strony internetowe, min.:
http://polki.pl/zdrowie/medycyna-naturalna,teznie-solankowe-kto-powinien-skorzystac-z-inhalacji-solankowych,10409256,artykul.html

6. Lokalizacja

lokalizacja-solanki

oraz po dyskusji postanowili zgłosić do Rady Nadzorczej wniosek by wyraziła w sprawie budowy tężni solankowej opinię w poniżej przedstawionym brzmieniu:

Opinia

Rada Nadzorcza SM Czuby, po przeanalizowaniu dokumentów w sprawie budowy tężni solankowej na działce Gminy Lublin nr 5/21 oraz po dyskusji – opiniuje pozytywnie w/w lokalizację pod warunkiem uzyskania poparcia większości mieszkańców sąsiednich budynków – wyrażonego w referendum.
Ponadto, w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia referendum, Rada zobowiązuje Zarząd Spółdzielni do zaopiniowania uzyskanego od Rady Dzielnicy Czuby Północne projektu inwestycji. Projektu zagospodarowania terenu wokół tężni winien obejmować dojazd dla potrzeb obsługi technicznej oraz osób przyjezdnych, miejsca parkingowe, zaplecze sanitarne.
Powyższe ma na celu zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców wynikających z funkcjonowania planowanej inwestycji.

Lublin, dn. 2016-09-06
Rada Nadzorcza po dyskusji większością głosów – 13 za, przy 5 wstrzymujących się od głosowania zgłoszoną przez Komisję GZM i I opinię przyjęła jako stanowisko Rady Nadzorczej w sprawie realizacji tężni solankowej w osiedlu Łęgi.

Ad. 5
Protokół z posiedzenia plenarnego Rady Nadzorczej odbytego w dniu 30.08.2016 r. został przyjęty bez uwag, jednomyślnie – 18 za.

Ad. 6
Przewodnicząca Rady Nadzorczej poinformowała, że:

  1. W dniu 23.06.2016 r. członka zam. przy ulicy Gościnna w osiedlu Skarpa skierował do Zarządu Spółdzielni i do wiadomości Rady Nadzorczej dot. – prośba o wyeliminowania zagrożenia życia i zdrowia mojego i mojej rodziny w związku z niesprawnością przewodów elektrycznych oświetleniowych piwnic.Zarząd Spółdzielni w dnu 23.06.2016 r. wystosował do w/w odpowiedz następującej treści:
    W odpowiedzi na pismo z dnia 20.06.2016 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czuby” w Lublinie uprzejmie wyjaśnia, że w dniu 20.06.2016 r. w budynku przy ulicy Gościnnej l prace związane z instalacją światłowodową wykonywała firma Yirtual Telecom. Umowa pomiędzy Spółdzielnią a firmą Yirtual Telecom została zawarta w dniu 23.03.2016 r.

    Firma przed przystąpieniem do prac umieściła stosowne ogłoszenia na drzwiach wejściowych do klatek schodowych w budynku przy ulicy Gościnnej l. W dniu 21.06.2016 r. dokonano oględzin korytarza piwnicznego i instalacji elektrycznej w VI klatce schodowej budynku przy ulicy Gościnnej l. Nie stwierdzono nieprawidłowości. Prace zostały wykonane zgodnie z zawarta umową.
    Za utrudnienia przepraszamy.

    Rada Nadzorcza sposób załatwienia pisma uznała za prawidłowy.

  2. W dniu 25.08.2016 r. członek zam. przy ulicy Watykańskiej w osiedlu Ruta skierował do Zarządu Spółdzielni i Rady Nadzorczej pismo z prośbą o niepodejmowanie działań zmierzających do sprzedaży w drodze licytacji zajmowanego przez w/w lokalu.Zarząd Spółdzielni w/w dnia 30.08.2016 r. poinformował, że jej sprawa będzie rozpatrywana przez Radę Nadzorczą w dniu 6 września 2016 r.

    Przewodnicząca przypomniała, że sprawa zgłoszona przez w/w została rozpatrzona w pkt 2 dzisiejszego porządku obrad.

Ad. 7

Pan Zbigniew Ławniczak poruszył temat budowy schodów na terenie osiedla Skarpa, na działce zlokalizowanej w sąsiedztwie marketu LIDL należącej w częściach do Lidla, do SM „ Czuby” i Urzędu Miasta.

Zastępca prezesa ds. eksploatacji poinformował, że żadna korespondencja od LIDLA w tej sprawie nie wpłynęła. Spółdzielnia w związku z uzyskaną informacją że mieszkańcy zbierają podpisy popierające realizację w/w inwestycji wystosowała do dyrekcji Lidla zapytanie o szczegóły i podjęte decyzje w sprawie.
Do czasu otrzymania odpowiedzi na piśmie na temat planowanej inwestycji Spółdzielnia nie będzie zajmowała stanowiska w tej sprawie.

Pan Dariusz Jaremek poprosił o wyjaśnienie kto wydał zgodę na instalację anteny sieci komórkowej na terenie przyległym do Wioski Dziecięcej SOS przy ulicy Watykańskiej ?
Zastępca prezesa ds. eksploatacji poinformował, że nikt ze spółdzielni nie konsultował decyzji o realizacji tej inwestycji. Teren nie należy do spółdzielni więc nie była ona wymagana.

Na tym protokół zakończono.

 

Sekretarz
Rady Nadzorczej

Grażyna Kasprzak

Przewodnicząca
Rady Nadzorczej

Alicja Stadnicka

 

Data opublikowania: 12:17, 14 września 2016

Kategorie: 2016